4
Posted in Urlop
Tagged with: , ,
11 kwietnia, 2018

Wakacje dla Singli po 40-stce

Wakacje dla Singli. Czy po 40-stce, ludzie jeżdżą na wakacje? Oczywiście… bo przecież każdemu z nas należy się urlop, odpowieni odpoczynek. Tak więc, pytanie to jest mocno retoryczne. Ludzie w każdym wieku jeżdżą na wakacje. A co z Singlami? Hmmm… odpowiem pytaniem: a czy Single to nie ludzie?

Skoro już ustaliliśmy, że po 40-stce należą się wakacje. A także, że Singlom należą się wakacje. Można sobie zadać kolejne pytanie:

Jak wypoczywają Single po 40-stce

Oczywiście… single po 40-stce odpoczywają na urlopie. Ufff… to nie było zbyt odkrywcze ;). Większość z nas jest zapracowana. Ciągle tylko praca, praca i praca… Nie mamy na nic czasu. Nie ma czasu na wyjście z kumplami czy koleżankami na miasto. Nie ma czasu na spędzenie weekendu na działce. Nie ma czasu na… (tu wpisz sobie na co jeszcze nie masz czasu). Czym jesteśmy starsi, tym bardziej zaczyna nam brakować czasu. I chodzi mi tu przede wszystkim o czas przeznaczony dla siebie.

Single po 40-stce wypoczywają różnie ;), ale chyba za mało…

Pracujemy więc, a potem wracamy do domu. Zajmujemy się tysięcem rzeczy. A kiedy znajdyjemy czas na swoje własne przyjemności? Czy w ogóle taki czas udaje nam się wygospodarować? Ile razy zdarza się nam, że z zaplanowanego urlopu wychodzi guzik z pentelką? Ile razy chcemy gdzieś wyjechać, a okazuje się, że szef nie chce nam dać urlopu?

Bo praca jest najważniejsza…

Ile masz zaległego urlopu, który pozostał Ci z zeszłego roku?

NIgdy nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego pracodawcy mają taki problem z urlopem swoich pracowników. Szef chciałby byś był na jego zawołanie 24h na dobę przez 365 dni w roku. Teraz napiszę co myślę o takich szefach. Tak prosto z mostu. Bez owijania w bawełnę. Jeśli jesteś szefem to lepiej tego nie czytaj ;).

Szef, który nie pozwala na urlop swojemu pracownikowi, jest po porostu głupi! 

Ufff… wbiłem kij w mrowisko? Już mówię dlaczego tak uważam. To proste jak konstrukcja cepa. Każdy pracownik po urlopie wraca do pracy wypoczęty. Tak, tak, nawet jak na urlopie remontował mieszkanie czy robił przeprowadzkę. Nasza łepetyna odpoczywa od pracy wtedy, gdy o niej nie myśli. A na urlopie właśnie tak jest…

Ale wróćmy do tematu wypoczynkowego, bo nie o pracy mieliśmy tutaj pisać :)

Singiel bierze urlop…

i co wtedy. Wtedy pojawia się problem, co zrobić? Wyjechać gdzieś samemu? Podłączyć się pod znajomych? A może po prostu zostać w domu i… poleżeć na kanapie. Masz takie rozterki? Może tak, a może nie, ale… co zrobić by wypocząć w czasie urlopu? Dobrze jest gdzieś wyjechać, bo odizolować się od pracy, by przestać o niej myśleć i wypocząć. Dobrze jest wyjechać gdzieś i zmęczyć się fizycznie. Połazić po górach, pozwiedzać, spacerować plażą o poranku czy zachodzie słońca. A może zająć się jakimś sportem, na który nie mamy czasu gdy zajęci jesteśmy pracą zawodową? Najważniejsze jest by w czasie urlopu coś zmienić, by Twoja głowa odpoczęła od nawału myśli.

Jak to mówi się czasami: A może by tak wszystko rzucić i wybrać się w Bieszczady :)

Aby dobrze wypocząć najważniejszy jest luz, taki wakacyjny luz. Fajnie jest w czasie urlopu nie robić sobie śniadania, nie gotować obiadu, nie zmywać. Pełen luz. Niech, ktoś to wszystko zrobi za Ciebie, w końcu jesteś na wakacjach :)

Samemu czy ze znajomymi?

Oczywiście jeśli masz znajomych, z którymi co roku wybierasz się gdzieś to wspaniała sprawa. Fajnie gdy są to Single jak Ty. Gorzej gdy zbytnio nie masz z kim wyjechać. Zawsze jednak można spróbować skorzystać z wyspecjalizowanych biur podróży dla Singli, a jest ich coraz więcej.

Podsumowując. Będąc Singlem po 40-stce nie ma się co zamartwiać nad wakacjami czy urlopem, trzeba tylko wziąć sprawy w swoje ręce i coś sobie zorganizować. Nie ma sensu siedzieć w domu. Wypoczywaj, baw się, korzystaj z życia, szczególnie wtedy, gdy masz urlop :)

 

Podobne artykuły:

komentarzy

 • Dorota

  Tak Darku wszystko się zgadza, ale niestety ,kij ma dwa końce”. Byłam na upragnionym urlopie za 2017 r. w lutym tego roku i dzisiaj przy podziale premii dowiedziałam się, że dostałam ją w takiej i nie innej wysokości, bo inni w tym czasie musieli więcej pracować. To przecież normalne i innym też to się w przeciągu roku zdarzy. Moje wyniki nie były jednak niższe (a nawet są wyższe od niektórych innych). Mimo wszystko nie żałuje urlopu, bo „głowa się przewietrzyła” i myślę o przyszyłym wyjeździe z singlami po prostu po ludzku się ciesząc😃.

  Reply to Dorota
 • Post authorDarek Malinowski

  No niestety… Dopóki niektórzy pracodawcy będą traktować pracowników jako „koszt”, a nie jako „źródło dochodu” może się tak zdarzać. Ale taka sytuacja nie jest zbyt przyjemna… Wrrr…

  Pozdrawiam 😁

  Reply to Darek Malinowski
 • Pingback: Weekend dla Singli czyli niezły kop energetyczny - w pigułce :) (Edit)

 • Pingback: Aparat fotograficzny czy komórka, co się lepiej sprawdza w podróży? (Edit)

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.