W jakim wieku Single wyjeżdżają na imprezy
4
Posted in Poradnik, Porady, Urlop
18 kwietnia, 2018

Osoby w jakim wieku jeżdżą na wyjazdy dla Singli?

W jakim wieku? A jak myślisz? Odpowiem pytaniem na pytanie zawarte w tytule ;). Odpowiedź jest jednak prosta… są to osoby, w wieku… XXI ;)

To oczywiście taki mały żart słowny. Ja oczywiście wiem, kto jeździ na takie wyjazdy, bo sam na nich bywam. Ale nie trzymam Cię już dłużej w niepewności i zdradzam tę tajemnicę:

Na singlowe imprezy wybierają się osoby w wieku 30+

czyli po 30-stce. Oczywiście zdarzają się wyjątki potwierdzające tę regułę, ale są w zdecydowanej mniejszości. Od razu nasuwa się kolejne pytanie:

A jaka jest górna granica wieku Singla – podróżnika?

tu może Cię zaskoczę, bo… ta granica to około 70 lat. Tak, tak… na wyjazdach zdarzają się ludzie w okolicach 70-ki, ale podobnie jak z młodszymi jest ich bardzo mało. Zdecydowanie mniej niż osób przed 30-stką.

Ok. Znasz już tę tajemnicę. A teraz warto się zastanowić, dlaczego akurat osoby w takim wieku wybierają się na imprezy dla singli. Teraz będzie grubo i filozoficznie. Zastanówmy się nad cyklem życia człowieka. Ogólnie życie jest proste: człowiek rodzi się, żyje i umiera. (niektórzy twierdzą, że życie jest jak papier toaletowy: szare, długie i do d… inni, że jak pudełko czekoladek – ale to już inne historie ;)) Ot… trzy etapy. Oczywiście można podzielić życie na więcej etapów.

A jak wygląda nasze życie towarzyskie:

  1. Dzieciństwo: mamy kolegów z podwórka (teraz to raczej sprzed komputera ;)), koleżanki, które lubimy mniej lub bardziej. Patrząc z perspektywy czasu – sielanka :D
  2. Szkoła: podobnie jak wyżej, choć dochodzą sprawy damsko-męskie, pierwsze miłości i takie tam ;)
  3. Szkoła średnia: podobnie jak wyżej, choć pojawiają się sprawy seksu i takie tam ;)
  4. Studia: podobnie jak wyżej, choć imprezy wydają się być bardziej intensywne, ale kto by to pamiętał ;)
  5. Rodzina: ciach… koniec imprez, koniec miłostek, kierat pracy i wychowywanie dzieci. Choć czasami uda wyrwać się do kina ;)
  6. Rozwód: ciach… chciałoby się powiedzieć, że wracamy do pkt. 4, ale czy zawsze?
  7. Emerytura: czy ktoś tego doczekał? ;)
  8. Koniec: czyli nie ma już nic (w życiu doczesnym)

To w jakim wieku stajemy się Singlem?

Oczywiście, w tym, w którym zaczynamy jeździć na singlowe imprezy ;)

Ufff… chyba powyższe zdanie za mądre nie było. Nie da się tego określić, ale… Pierwszy taki czas, gdy możemy stać się Singlem pojawia się kilka lat po ukończeniu szkoły średniej, czy studiów. Oczywiście jeśli w tym czasie nie znaleźliśmy wybranka lub wybranki serca. W tym wieku powoli zaczynają „wykruszać się” znajomi. Odchodzą po kolei… Jeden za drugim… Jedna za drugą i… wpadają w sidła amora. Zaraz potem śluby, wesela, chrzciny… A Ty zostajesz Singlem… czy to dobrze, czy to źle to temat na osobny artykuł. W jakim wieku to następuje? Tak chwilę przed 30-stką?

Jeśli nie udało Ci się załapać na Singla „po szkołach”, bo dopadła Ci strzała kupidyna. Masz jeszcze jedną szansę ;). Rozstanie z partnerem, a może rozwód. Tutaj już granice wiekowe są bardzo płynne, bo trudno określić jak potoczy się życie. A jak już wspomniałem łatwo nie jest (nie wspominałem? ufff… to teraz wspominam ;)). Ogólnie jeśli jesteś po takich przeżyciach, można przyjąć, że jesteś po 30-stce, może 40-stce. Zaczynasz drugie życie. Czy lepsze, czy gorsze… po prostu drugie życie.

Ostatni moment na stanie się Singlem jest bardzo smutny. Staje się to wtedy, gdy śmierć zabiera Ci partnera. Kiedy to następuje? Najlepiej by nie nastąpiło nigdy… ale wracając do początku moich dywagacji, tak się przedstawia nasza nasza wędrówka: narodziny, życie, śmierć…

Czy wiek na wyjeździe dla Singli jest istotny?

Hmmm… to zależy dla kogo. Jeśli jesteś poszukiwaczem i szukasz nowej miłości to zapewne tak. Aczkolwiek… mówi się, że miłość nie zna granic, miłość nie wybiera… Jeśli jednak chodzi o dobrą zabawę, czy fajne rozmowy, moim zdaniem wiek nie jest żadną przeszkodą. Totalnie nie ma znaczenia, czy ktoś jest starszy czy młodszy, jeśli fajnie się z nim gada, żartuje bawi.

Dlatego jadąc na singlową imprezę musisz mieć odpowiednie nastawienie. Jeśli chcesz „znaleźć chłopa” czy „poderwać jakąś babkę” to czasami możesz doznać zawodu. Singlowe wyjazdy nie są imprezami swatającymi a biura podróży dla Singli nie są biurami matrymonialnymi. Jeśli chcesz dobrze wypocząć i fajnie się bawić w gronie ludzi takich jak Ty – to nie powinno być rozczarowania. Spotkasz fajnych ludzi. Różnych ludzi. Ludzi w różnym wieku. Ludzi z różnym poczuciem humoru. Bo tacy są właśnie ludzie :)

Oczywiście cały ten artykuł to moja koncepcja. Oparta na doświadczeniach. Być może nawet trochę kontrowersyjna. Bardzo jestem ciekawy, co Ty sądzisz na ten temat? A Ty w jakim wieku pierwszy raz wyjechałaś, czy wyjechałeś na singlową imprezę?

Podobne artykuły:

komentarzy

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.