Pokój jednoosobowy dla Singla na urlopie
0
Posted in Poradnik, Porady, Urlop
29 maja, 2018

Pokój jednoosobowy dobry wybór dla Singla?

Pokój jednoosobowy to brzmi jak mantra dla każdego wyjeżdżającego w pojedynkę Singla. To zrozumiałe. Gdy wyjeżdżasz gdzieś sam lub sama by odpocząć chcesz by Twój ekosystem zbytnio się nie zmieniał. Wystarczająco stresujący jest sam wyjazd. Wyjazd do innej miejscowości w inną okolicę. Dlatego też Single wybierają najczęściej pokój jednoosobowy. Dlaczego nie za bardzo chcą jechać z drugą osobą… Jako odpowiedź zacytuję brutalną prawdę z mojego ulubionego filmu…

„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz” – Forrest Gump

Zmieniając lekko powyższy cytat:

„Wyjazd na urlop w pojedynkę jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na kogo trafisz” – Darek Malinowski ;)

Ha.. ha… może tym stwierdzeniem trafię do jakiejś singlowej historii, kto wie ;). Ok, ale przejdźmy do konkretów. Jeśli wybierasz się na singlowe wakacje zastanawiasz się jak to wszystko zorganizować. Podstawowa sprawa to kiedy i  gdzie wyjechać? Druga sprawa to z kim… Oczywiście będąc Singlem problem z kim trochę ma mniejsze znaczenie, ale… nie do końca. Można przecież wybrać się na wspólne wakacje z rodziną (siostrą, bratem chmarą dzieciaków) – jak ktoś lubi. Można zaplanować urlop z kumplem lub koleżanką. Z przyjacielem czy przyjaciółką – jak ktoś lubi.

Właśnie, a jak ktoś nie lubi, to co? Można wyjechać w pojedynkę? Można. Tu pojawia się jednak problem jaki pokój wybrać?

Pokój dwuosobowy

Tu wracamy do powyższych cytatów. Pojawiają się pytania. A co będzie gdy trafi mi się współlokator czy współlokatorka, która chrapie? Cały urlop w d… A co będzie gdy osoba mieszkająca we wspólnym pokoju się nie myje zbyt często? Ufff… A co będzie, gdy zacznie się do mnie dobierać, bo takie ma preferencje seksualne? Ojej… A co będzie gdy… gada bezustannie? Och… A co będzie gdy milczy jak grób? Cisza? Tysiące pytań. Miliony wątpliwości. Niestety nie jesteś w stanie przewidzieć kogo przydzieli Ci los. Może okazać się, że wcale nie będzie tak źle. Może okazać się, że będziesz nocować w miłym towarzystwie. Może okazać się, że poznasz bardzo interesującą osobę. Może się nawet okazać, że się zaprzyjaźnisz, a chociaż zdobędziesz nowego znajomego czy znajomą… Może… Ufff… bardzo dużo tych może :)

Pokój jednoosobowy

To wolność i luz. Robisz co chcesz. Nie chce Ci się wypakowywać walizki i układać rzeczy na półce w szafie? To tego nie rób! Chcesz chodzić po pokoju nago? A jaki w tym problem – jesteś na wakacjach! Lubisz czytać po nocą książki? Nie ma problemu, masz zapalone światło przez pół nocy i nikomu to nie przeszkadza. A może nie możesz się obyć bez telewizora i namiętnie oglądasz stare kabarety? A… kto Singlowi w jedynce zabroni ;). Chcesz iść spać o 20:07? Kładziesz się i śpisz… Lubisz śpiewać do słuchawki biorąc prysznic? No, no… robi się ciekawie, a moja wyobraźnia pracuje na zwiększonych obrotach. Mógłbym tak wymieniać jeszcze przez dobrych kilka chwil. Jest bardzo, bardzo dużo rzeczy, które mogą być kłopotliwe dla drugiej osoby, którą los rzucił do Twojego pokoju. I vice versa…

Jedynka ma tylko jedną wadę… czasami chciałoby się do kogoś gębę otworzyć. Zawsze można jednak pogadać do siebie ;)

Jedynka kontra dwójka, czyli dlaczego pokój jednoosobowy jest droższy

Odpowiedź jest prosta. Z punktu widzenia biznesowego hotelowi czy ośrodkowi nie opłaca się przyjmować ludzi na pojedyncze pokoje bo przeważnie ich nie ma i woli sprzedać pokój dwóm osobom, bo… zarobi więcej na pokoju a także wyżywieniu (zamiast jednego obiadu sprzeda dwa itp.). A często ośrodki wypoczynkowe nie mają pokoi jednoosobowych i kwaterują pojedyncze osoby w 2-osobowych. Więc konieczna jest dopłata. Niestety naszym życiem rządzi pieniądz. A podobno pieniądze szczęścia nie dają… tylko ich wydawanie :)

Przypuszczam, że pewnie przez cały rok ciężko pracujesz. Przypuszczam, że nie jesteś nastolatkiem, nastolatką czy nawet dwudziestolatkiem, dwudziestolatką. Przypuszczam, że pewnie masz już swoje lata, doświadczenie życiowe i odpowiedni wiek, by zadać sobie pytanie:

Czy warto wydać więcej kasy na pokój jednoosobowy na wczasach?

Jeśli liczysz każdą złotówkę (cóż czasami też tak bywa) to pytanie pozbawione jest sensu. Jeśli jednak stać Cię na jedynkę – pewnie wybierzesz taki rodzaj pokoju, bo przecież wakacje czy urlop są tylko raz do roku.

Wspaniałego wypoczynku życzę :)

Podobne artykuły:

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.